Jdi na obsah Jdi na menu
 


Škola v přírodě 25.-29.5.2009 Hradiště u Nasavrk

    Na naši první školu v přírodě jsme odjeli do Hradiště  a ubytovali jsme se ve stavení bývalé školy. Je to  malá vesnička 2 km vzdálená od Nasavrk a má asi 20 stálých obyvatel. Je obklopená krásnou zvlněnou krajinou v údolí řeky Chrudimky. Program celého týdne se věnoval přírodě, stromům a postavě Jana Jadérka.

   Při celodenním výletu jsme prošli pralesem Polom, postavili jsme lesním  skřítkům domečky a poznali jsme spoustu druhů stromů, bylin a živočichů. Dan neustále lovil nějaké brouky a seznamoval nás s nimi. Obědvali jsme na lesním palouku a odpoledne jsme se unaveni vraceli autobusem do Nasavrk. Dominik s Eliškou spali už v autobuse.

    Při krásném počasí si kluci pod vedením Fáni uspořádali dívčí promenádu v plavkách a chlapci nám předvedli, jak jim "hrají " svaly. Vše jsme ukončili vodní bitkou před chalupou.

   Stále jsme měli co dělat. S Honzou děti vykopaly jamky pro semenáčky mladých stromků, které do nich později sázely a zalévaly. Navštívili jsme statek paní Korábkové snad se všemi domácími zvířátky. Vyšplhali jsme se na rozhlednu Boika a cestou jsme si pochutnávali na čerstvých třešních. U chalupy se konala kuličkyáda, lesní víceboj a táborák. Když nás přepadla dešťová přeháňka, měli jsme dost práce v chalupě. Založili jsme si herbář, kreslili jsme dárky Elfí královně, družstva soutěžila v malbě technikou pointrismus. Večer se uskutečnila i minidiskotéka.

   Ve čtvrtek ráno jsme měli tvůrčí snídani, při které děti vyráběly něco dobrého pro sebe nebo pro své kamarády.

   Všichni a dokonce i Tom Kos  bez velkých obtíží zvládli  stezku odvahy nočním lesem.

   K dobré pohodě přispívala opravdu domácí kuchyně paní kuchařky Hanky. Jen jsme zírali, co se do malých dětských bříšek vejde. Dětem moc chutnalo.

   Celý týden probíhal až na malé výjimky ve velmi přátelském a příjemném duchu. Všichni se moc těšili domů a každému se určitě i trochu stýskalo, ale to je dobře a o to raději jsme se vraceli. Snad byly děti spokojené. Případné odezvy  a zpětné vazby všeho druhu si ráda vyslechnu.

   Fotky, které jsme nafotili dostanou děti na CD a z výrobků a výsledků naší činnosti ve škole v přírodě uspořádáme ve škole výstavu.

  Přeji hezký den. Lenka G.

 

 

Náhledy fotografií ze složky Škola v přírodě Hradiště

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Ještě ke škole v přírodě

(Jana Šlapáková, 15. 6. 2009 7:27)

Chtěla bych se - trochu opožděně - podělit o jeden detail, který vypovídá o tom, jak se naší Aničce na škole v přírodě líbilo. Když jsme se po radostném přivítání u autobusu rozloučili s ostatními a dojeli domů, Anička se vrhla na postel a brečela a brečela. Ustaraně jsem se jí ptala, co se stalo, a Anička na to, že se jí stýská a že tam chce ještě být. :-)) Nejdřív mě to zaskočilo, nám přece tolik chyběla, ale pak jsem se musela smát, vždyť to vypovídá o tom, jak dobře jí se všemi bylo. :-) Děkuji Vám!

Dík

(Grösslová Lenka, 4. 6. 2009 16:52)

Děkuji Brzákům za příspěvek. Zvláště, když se nesl v pozitivním duchu. Velmi mě potěšil.
Děkuji. Lenka Grö

Škola v přírodě

(Míša, 1. 6. 2009 20:22)

Jsme moc rádi, že jste se ze školy v přírodě vrátili v pořádku, a že se Vám tam líbilo. Pro Míšu to byla první větší výprava z domova bez rodičů, a i když měl slabší chvilky (doufáme, že moc nezlobil), přijel spokojený. Zážitky nám vypráví na pokračování, ale nejvíc se mu líbil výlet do pralesa a soutěž v uklízení pokojů. Vyhrál první místo - tomu nemůžeme uvěřit. Nám se zase moc líbilo povídání a fotky, které jsme si hned v neděli prohlédli a trochu Vám záviděli. Děkujeme. Brzákovi